wtorek, 6 czerwca 2017

23 Bolesławieckie Święto Ceramiki 2017

Już wkrótce 23 Bolesławieckie Święto Ceramiki.
Gorąco polecamy wszystkim miłośnikom ceramiki, wzięcie udziału w jego obchodach, które odbędą się w dniach 16- 20 sierpnia 2017. Jak co roku czeka na nas wiele atrakcji!

Święto otwiera widowiskowa parada ulicami Bolesławca. Biorą w niej udział poprzebierani artyści, orkiestra miejska, tancerze, mieszkańcy, władze miasta oraz goście. Po uroczystym przekazaniu klucza do bram miasta, oficjalnie rozpoczyna się świętowanie dni ceramiki.


Ważnym punktem programu jest oczywiście jeden z największych, europejskich kiermaszów ceramiki. Na bolesławieckim rynku, możemy obejrzeć i kupić ceramikę od ok. 100 wystawców z całego kraju. Ilość kształtów i wzorów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dostępna jest zarówno tradycyjna ceramika, jak i odważne, nowoczesne dzieła.


Każdy może też spróbować własnych sił w tworzeniu ceramiki. Dorośli i dzieci mogą wziąć udział w warsztatach rzeźbienia w glinie, lepienia, toczenia na kole oraz malowania. W specjalnie zbudowanych piecach w plenerze, obserwować możemy proces wypału glinianych wyrobów.

Każdego roku organizowane są koncerty, pokazy rycerskie, konkursy, happeningi artystów z całego kraju oraz spektakle teatralne. To jednak tylko część atrakcji jakie szykuje dla nas miasto Bolesławiec. Szczegółowy program dostępny będzie już wkrótce. 

Koniecznie wybierzcie się w tym roku do Bolesławca, aby na własnej skórze przekonać się o jego bogactwie :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz